Tvůrce webu je i pro tebe! Postav třeba web. Bez grafika. Bez kodéra. Hned.
wz

Nová sezona odstartovala v Teplýšovicích

Po letní přestávce se opět rozjel kolotoč Českého poháru. Několik otazníků se vznášelo ve vzduchu. Několik odpovědí přineslo již první kolo této sezony.

Kdo z úspěšného týmu z MS naladí formu nejideálněji? Kdo si dá pauzu? Kolik nováčků uvidíme na turnaji? Jak si povedou naši "borci"? Jak se nám bude dařit bez Filipa Hamáčka v soutěži klubů? Odstartuje Zdeněk Matoušek ml. obhajobu celkového vítězství stylem "start cíl"? Jaký progres přes léto udělal Jakub Matýsek?

Tak se na to pojďme podívat od začátku. Na turnaj si našlo cestu 62 hráčů. Z medailového týmu se v Teplýšovicích nepředstavila hned čtveřice hráčů Patrik Petr, Lukáš Turoň, Jan Dryák a Filip Hamáček. Bylo tedy jasné, že okruh favoritů na vítězství se velmi zúžil. Prakticky se dal očekávat souboj Zdeňka Matouška ml. s Michalem Hvižděm. Ale abych neopomenul i ostatní. Leoš Hvižď ml., Michal Kobrle, ale i Jiří Chylík ml. se chtěli poprat o co nejlepší umístění.

Začněme od nejmladšího žabáka. Jakub Matýsek měl ideální situaci, aby navázal na play off z posledního kola loňské sezony. Do skupiny A se ale neprobojoval, když v základní skupině obsadil 8. místo. To znamenalo, že si v odpolední části zahraje pouze skupinu B. Tam jsme čekali alespoň medaili, ale ani v tu Jakub své snažení nepřetavil. Bylo z toho 7. místo, celkově tedy 31.. Určitě je co zlepšovat.

Starší verze Kuby, bez urážky :), Daniel zahrál výborný turnaj. Vyhrál dopolední skupinu, do Áčka si tedy přenesl velikou pohodu. Tu přetavil na 10. místo a souboj se Stanislavem Krausem v play off. Ten Danielovi, bohužel, vystavil stopku a bylo z toho výborné 10. místo.

Na paškál přichází náš kustod. Kryštof i přes avizovanou pauzu od hokeje, na turnaj přijel a udělal dobře. Dopolední skupinu sice nevyhrál, ale do A skupiny se s přehledem dostal. Odpoledne vybojoval 8. místo a v play off mu byl soupeřem Miroslav Černoch. Na toho nestačil a v prodloužení rozhodujícího zápasu ho Miroslav poslal domů. S turnajem se tedy rozloučil na 9. místě.

Když už jsem se o něm zmínil, pojďme si tedy Mirkovo snažení prohlédnout do detailu. I Mirkovi se dopoledne velice vydařilo a základní skupinu také ovládl. V odpolední části se taky neztratil a do play off šel z 9. místa. Přes Kryštofa Herolda prošel dál a čekal ho Zdeněk Matoušek ml.. Miroslav se ujal v sérii vedení 1:0 a pak vedl i 2:1, ale nepodařilo se mu udělat ten pověstný poslední krok, když se tentokrát dostal do "kůže" Kryštofa a v rozhodujícím zápase v prodloužení inkasoval on. Celkově pěkné 8. místo

Nyní se podíváme na průběžného lídra Žabka Tour Pra Open. A není jim Zdeněk Matoušek ml., ale Jiří Chylík ml.. Jirka si dopoledne zkušeně pohlídal postup do skupiny A. Do té si moc bodů nenesl, ale zvládl skončit na 6. místě. V play off ho tedy čekal Petr Turoň. S ním si poradil nejkratším možným způsobem, 3:0 na zápasy. V dalším kole na něj čekal Michal Hvižď, ten ho v turnaji dál nepustil a Jiří se tedy do semifinále nepodíval. Ale 6. místo není špatné, určitě je na čem stavět do budoucna.

A poslední žabák na turnaji, o kterém jsem zatím nepsal je Zdeněk Matoušek ml.. Jasný favorit celého turnaje. V dopolední části našel pouze jednoho přemožitele. Byl z toho hladký postup o nejlepší skupiny. Zdeněk se přidal k Mirkovi a Danielovi, všichni tři vyhráli základní skupinu. Kdyby dopoledne zahrál lépe Jirka, ovládli bychom všechny základní skupiny, což mohlo být poprvé v historii klubu. Ale vraťme se ke Zdeňkovi. Jasnou nadvládu ze základní skupiny přetavil i v dominanci odpolední skupině. V ní měl 6 bodový náskok na druhého Leoše Hviždě ml.. Do play off z prvního místa mu byl souzen Jan Sládek. Ten nekladl veliký odpor a 3 výhrách na Zdeňka čekal Miroslav Černoch. Jak jsem již psal, v rozhodujícím zápase byl Zdeněk šťastnější a mohl se soustředit na semifinále. Tam jej čekal Michal Kobrle, jeden z nejméně oblíbených soupeřů. Na rozdíl od předchozího kola, Zdeněk žádné drama nedopustil a mohl šetřit síly na finále. V něm mu byl soupeřem Michal Hvižď. Zdeněk se ujal vedení, když Michalovi nedovolil vstřelit ani jeden gól. Co se, ale Michalovi nepovedlo v zápase prvním, vynahradil si v zápase druhém. Že bude série vyrovnaná a rozhodovat bude každý gól, bylo jasné všem. O to pověstné štěstíčko v podobě vstřeleného gólu, byl šťastnější Michal když v rozhodujícím pátem zápase vyhrál 3:2. Zdeněk tedy skončil na 2. místě.

V soutěži klubů jsme skončili 2 s lehkou ztrátou na THC Stiga Elites. Ale za zmínku stojí, že v TOP 10 turnaje jsme měli 5 členů. Vše nasvědčuje tedy tomu, že tato sezona bude velice vyrovnaná ať už na klubové úrovni, tak i v katerogii jednotlivců.

Boštík Michal, Kryštof Herold

Jakub Matýsek

Autor: Zdeněk Matoušek ml.